صفحه اصلی / آموزش سئو / بهینه سازی ویدیو و سئو سایت

بهینه سازی ویدیو و سئو سایت

این یک راز در سئو می باشد که ویدئو کوتاه می تواند در بازاریابی اینترنتی کمک شایانی داشته باشد. ساخت فیلم کوتاه در وبلاگ یکی از راه­های بسیار خوب جهت جذب مخاطبان جدید و یا متعجب ساختن مخاطبان فعلی می­ باشد. بهینه سازی و سئو ویدیو های سایت می تواند وب سایت شما را زنده ­تر نگه دارد. بهینه سازی و سئو ویدیو می تواند یک راه مفید برای دست یافتن به افزایش دید تجاری، افزایش بازدید کننده و .. شود. اگر چه بسیاری از افراد دید متفاوتی به این موضع دارند ولی بهتر است بدانید که در سال 2013 تنها بازدید ویدیوی 195 میلیون بازدید کننده را به خود اختصاص داده است سئو ویدیو روز به روز در حال پیشرفت می باشد این یک فرصت فوق العاده برای همه بازار یاب ها می باشد که با استفاده از این روش نام تجاری و بازدید و در نتیجه فروش خود را افزایش دهند. اما آیا این همیشه ایده خوبی است؟ معنی وبلاگ برای سئو سایت به چه معنی است؟ چگونه می­توانید تصمیم بگیرید که آیا یک وبلاگ بنویسید و یا یک ویدیو را ضبط کنید؟

چگونگی استفاده بهتر از سئو ویدیو:

اولین قدم شما در یک استراتژی ویدیوئی کیفیت ایجاد ویدیو می باشد. بعد از اینکه ویدئوهای خود را آماده کردید، شما باید تصمیم بگیرید که قصد دارید ویدئو خودتان را در یوتیوب یا آپارات و یا در وب سایت خودتان میخواهید قرار بدهید.

اکثریت قریب به اتفاق شرکت های میزبان ویدیو خود را در آپارات یا YouTube قرار می دهند، زیرا این کار آسان، رایگان و YouTube در دومین موتور جستجو قرار دارد، و شما هنوز هم می توانید به ارسال یوتیوب خود را در وب سایت خود به میزبانی. به طور خلاصه، آسان ترین راه برای رسیدن به رتبه استفاده از یوتیوب است. به همین دلیل برخی از شرکت ها ترجیح می دهند برای میزبانی یک ویدیو را در سایت خود قرار دهند.

اگر می خواهید مسیر یوتیوب را طی کنید، به نظر می رسد که چندین معیار مختلف برای الگوریتم یوتیوب هنگامی که زمان رتبه بندی فیلم ها فرا می رسد، وجود داشته باشد:

  • چگونه اغلب این ویدیو مشاهده شده است.
  • برای مشاهده این ویدئو چه مدت زمان نیاز است.
  • تعداد نظر و رتبه بندی مثبت.
  • تعداد مشترکان.
  • چگونه اغلب این ویدئو به لیست پخش اضافه شده است.
  • چگونه اغلب این ویدئو بر روی وب جاسازی شده اند.

یوتیوب و آپارات :

در حال حاضر، یوتیوب محبوب ترین شبکه اشتراک گذاری در سطح جهانی برای اشتراک ویدئو استفاده می شود برآورد نشان می دهد که بین سه تا چهار میلیارد جستجو از یوتیوب در هر ماه وجود دارد و همچنین برای ربات ها یوتیوب بهینه سازی شده است. ویدئو مناسب میتواند در رقابت به شما در بازار آنلاین کمک کند.

برای به اشتراک گذاشتن ویدئو جهت بهینه سازی وب سایت، یوتیوپ و آپارات گزینه های خوبی هستند. راه هایی مختلفی وجود دارد که شما می توانید ویدئو خود را به اشتراک بگذارید مانند قرار دادن در شبکه های اجتماعی معروف مانند فیسبوک، گوگل پلاس و…… ، در صورتی که ویدئو شما به خوبی طراحی شده باشد می تواند توسط سایر افراد به اشتراک گذاشته شود.

گوگل قادر به خزیدن فایل های ویدئویی نیست پس شما میتوانید با قرار دادن توضیحات مفید و مناسب حجم ترافیک وب سایت خود را بالا ببرید در زیر چند راهنمایی بهینه سازی و سئو ویدیو آورده شده است که در هنگام ساخت ویدئو برای بازاریابی بهتر است به این نکات توجه کنید:

کوتاه و مفید باشد

استفاده از کلمات کلیدی در ویدیو

استفاده از کلمات کلیدی اولین قدم برای در بهینه سازی می باشد. با یک کلمه کلیدی، رباتهای گوگل مطالب سایت شما را سریعتر ایندکس خواهند نمود.

بسیاری از مردم را فراموش کرده اند که عنوان نیز باید شامل کلمه کلیدی برای کمک به ربات های گوگل باشد و این روشی است که بر SEO وب سایت شما تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر شما در حال تلاش برای برای عبارت ”یادگیری آموزش سئو” هستید، پس از این کلمه کلیدی در طراحی سایت تان استفاده کنید که شما را به هدفتان خواهد رساند.

ایجاد یک شرح کامل

این مهم است که به یاد داشته باشید که ربات های یوتیوب و آپارات در واقع نمی تواند فیلم را تماشا کند، شما باید با استفاده از کلمات کلیدی و توضیحات به این رباتها کمک کنید.

قرار دادن لینک وب سایت در ویدئو

برچسب ها

هنگامی که یک ویدئو را آپلود می کنید، برچسب ها خیلی مهم خواهد بود. همچنین باید توجه کنید که چگونه ویدئوهای خود را باید دسته بندی کنید.

نقشه و Schema.org:

ایجاد یک نقشه سایت ساده ترین راهی است که شما به ربات ها بفهمانید که در وب سایت تان ویدیو دارید.

در نهایت، schema.org نیز یک راه عالی برای اطمینان پیدا کردن از یک ویدیو بهینه شده است. این نشانه گذاری HTML اطلاعات اضافی را در اختیار ربات ها (به خصوص توصیف های ویدئویی خود را) قرار می دهد.

منبع: سئو تبریز، سئو ناب

درباره فاطمه ایمانی راد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *